Telefón

+421908777999

Email

info@sunsea.sk

Otváracie hodiny

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Amortizácia je v skratke krátenie poistného plnenia. Teda nevyplatia Vám všetky peniaze za škodovú udalosť z dôvodu, že Vaše auto je staršie resp. staré. Pred pár rokmi sa vyberali poistky aj podľa tohto parametra. V súčasnosti však väčšina slovenských poisťovní od amortizácie upustilo. Ak je cena za poistenie podozrivo nízka zisťujte či sa amortizácia uplatňuje alebo neuplatňuje.

Amortizácia auta by sa dala vyložiť aj ako opotrebenie auta v priebehu času. Používaním stráca na hodnote. Ak poisťovňa uplatní amortizáciu a odpočíta ju z výšky poistného plnenia, neostáva nič iné ako rozdiel sumy doplatiť z vlastného vrecka. Ideálne je preto zamerať sa na poisťovne, ktoré amortizáciu neuplatňujú. A to sú Allianz, Kooperativa, Genertel, Generali, ČSOB, Uniqa a Komunálna poisťovňa. Viac info o poisťovniach a amortizácii nájdete na: https://www.poistit.sk/amortizacia-auta/

Havarijné poistenie

Riešením je havarijné poistenie, ktoré pokrýva GAP (rozdiel medzi cenou za nadobudnutie auta a súčasnou cenou vozidla). Toto riešenie je však samozrejme aj najdrahšie. Kompromisom je pripoistenie k PZP, no tu si treba vždy uvedomiť, že PZP nechráni Vás, ale ostatných účastníkov dopravnej nehody, ktorú zaviníte vy.

Pre uzavretím poistky na auto sa radšej vždy poraďte s odborníkom, ktorý sa venuje len poisteniam. Ľudia, ktorí uzatvárajú PZP pre jednu poisťovňu popri práci v supermarkete naozaj nie sú odborníkmi na sektor poistení. D dnešnej dobe odborníkov môžete nájsť aj online. Ponuky si vypočítate prostredníctvom kalkulačky, ktorá je nezáväzná a zadarmo.